راهبرد مشارکت مصوب :

 

   طبق بند 2 ماده 9 تصویب­نامه شورای عالی اداری با عنوان «حقوق شهروندی در نظام اداری» به شماره 1127128 مورخ 28/12/1395، شهروندان حق دارند تا سیاست­ها، فرآیندها، تصمیمات و اقدامات دستگاه­های اجرایی را نقد نموده و نظر انتقادی خود را در چارچوب مقررات ابراز کنند.

   کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در راستای انجام ماموریت سازمانی خود تلاش می کند برنامه محوری، نگاه سیستمی، پشتوانه آمایشی و توان کارشناسی خدمات باکیفیتی را به طرز شایسته و در چارچوب وظایف قانونی خود به مخاطبین ارائه نماید

   چشم‌انداز سازمانی کانون برآن است که با بهره‌مندی از جایگاهی ممتاز در ساماندهی و عرضه‌ی تولیدات و فعالیت‌های فرهنگی، هنری و ادبی به «سازمان»ی معیار در حوزه‌ی کودک و نوجوان تبدیل شود.تقویت و اعتلای حوزه فرهنگ، هنر و ادبیات کودک و نوجوان با ارائه خدمات علمی، دقیق، کارشناسی، به روز و صادقانه در چارچوب نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در صدر ارزش‌های این سازمان قرار دارد.

   لذا کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان؛کلیه مقررات صادره خود را اعم از بخشنامه ­ها، آیین نامه­ ها، دستورالعمل­ ها و ضوابط اجرایی و ... را پیش از ابلاغ به مدت 2 هفته از طریق درگاه الکترونیک خود در معرض نقد عموم قرار داده و پس از دریافت نظرات و انتقادات سازنده مردمی، نسبت به اصلاح و سپس ابلاغ اقدام می‌نماید.این سازمان در رابطه با تهیه و تدوین لوایح و تعرفه­ های قانونی که نیازمند تصویب نمایندگان مجلس یا مراجع ذیصلاح است، پیش از ارسال به مدت یک ماه از طریق درگاه الکترونیک خود در معرض نقد عموم قرار داده و پس از دریافت نظرات و انتقادات سازنده مردمی، نسبت به اصلاح و سپس ارسال آن اقدام می‌نماید.

   کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در راستای انجام ماموریت سازمانی خود تلاش می‌کند با هر سازمانی در راستای تحقق اهداف، اجرای ماموریت‌ها و ارائه خدمت به مردم نیازمند توجه تام مخاطبان خود است. بدیهی است بدون توجه مردم و بدون دریافت بازخورد‌های حاصل تعاملات دوسویه‌، انتخاب راهبرد‌های ارائه خدمت، سخت و ناممکن می‌گردد. به بیان دیگر ارائه خدمت به نحو شایسته زمانی امکان‌پذیر است که مخاطب،میزان رضایتمندی خود را از دریافت خدمات اعلام ، تعامل و مشارکت خود را کامل نماید. سازمانی در ارائه خدمت موفق‌تر است که بتواند نظرات،پیشنهادات و انتقادات مخاطبین خود را دریافت و بر اساس آن راهبردهای مناسبِ جلب رضایت را در چهارچوب قانون اتخاذ نماید.

 

    در این راستا و به منظور جلب مشارکت‌های مردمی؛ کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، برخود لازم می‌داند نظرات، پیشنهادات و انتقادات ازطریق موارد زیر دریافت نمایند:

        *  کلیه شهروندان می‌توانند شکایات و انتقادات خود را از طریق سامانه‌ «سامد» ارسال و کد رهگیری دریافت نمایند. درخواست‌های شما به‌صورت مکانیزه به واحدهای تخصصی ذی‌ربط ارسال و پاسخ در سامانه درج می‌شود. شهروندان می‌توانند با استفاده از کد رهگیری پاسخ خود را دریافت نمایند

        * کلیه شهروندان می‌توانند انتقادات و پیشنهادات خود را از طریق سامانه  «ثبت شکایات» که تحت همین عنوان در پایگاه اطلاع‌رسانی اداره قرار داده ‌شده است، ارسال نمایند.

        * کلیه شهروندان می‌توانند نظرات خود را از طریق سامانه‌ « جمع آوری الکترونیکی و تحلیل نظرات مردمی روی پیش نویس های قوانین و مقررات دستگاه» در این لینک  ارسال نمایند. درخواست‌های واصله به‌صورت مکانیزه به واحدهای تخصصی ذی‌ربط ارسال و پاسخ در سامانه درج می‌شود.

        * کلیه شهروندان می‌توانند نظرات خود را از طریق سامانه‌ «دریافت پیشنهادات مردمی دررابطه با بهبود ارایه خدمات» در این لینک  ارسال نمایند؛ و ما را در ارتقاء سطح خدمات کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان یاری کنید.

        * کلیه شهروندان می‌توانند انتقادات و پیشنهادات خود را از طریق سامانه ، «پیشنهادات و انتقادات مردمی » در این لینک که تحت همین عنوان در پایگاه اطلاع‌رسانی اداره قرار داده‌شده است، ارسال  نمایند.  

        * شهروندان می توانند از طریق منو «تماس با ما» ، شماره تلفن،  مدیران و مسئولان اداره را دریافت و از این طریق با افراد مذکور ارتباط برقرار کنند.

لیست اخبار صفحه :1
فعالیت مرکز فرهنگی هنری زرین‌دشت در پیک امید

فعالیت مرکز فرهنگی هنری زرین‌دشت در پیک امید

مربیان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان فارس، مرکز فرهنگی هنری زرین‌دشت با حضور در اردوی جهادی به مدت ۲ روز برنامه‌های پیک امید را در جمع دانش‌آموزان کم برخوردار اجرا کردند.

جشن بهارانه در کانون فارس برگزار شد

جشن بهارانه در کانون فارس برگزار شد

ویژه برنامه «بهارانه» با حضور کارکنان در اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان فارس برگزار شد. این ویزه برنامه با سخنان کارکنان استان، نمایش عمو نوروز، اجرای مسابقه و تفأل به دیوان خواجه راز، حافظ شیراز همراه بود.

نوروز جشن هم‌زیستی و عید صلح است
در نشستی با حضور احمد محیط طباطبایی و علی دهباشی مطرح شد؛

نوروز جشن هم‌زیستی و عید صلح است

با نزدیک شدن به نوروز نودودومین نشست کتابخانه مرجع کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با موضوع «جشن‌ها و آیین‌های نوروزی» برگزار شد.

گزارش تصویری حضور فعال کانون فارس در مراسم یادواره شهدای حرم مطهر

گزارش تصویری حضور فعال کانون فارس در مراسم یادواره شهدای حرم مطهر

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان فارس در یادواره شهدای حرم حضرت شاهچراغ علیه‌السلام حضور فعال داشت. به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون فارس، آیین نکوداشت روز درختکاری، یادواره شهدای حرم مطهر حضرت احمدبن‌موسی شاهچراغ علیه‌السلام روز دوشنبه ۱۵ اسفند ۱۴۰۱ در پارک «مادر» کانون پروررش فکری کودکان و نوجوانان با حضور فعال در این برنامه به اجرای فعالیت پرداخت. «سبزینه» عنوان مسابقه نقاشی بود که ویژه کودکان و نوجوانان با موضوع «طبیعتی که باید حفظ و نگهداری کنم» در این روز از سوی کانون فارس برگزار شد. اوریگامی، فعالیت ادبی و قصه‌گویی از دیگر برنامه‌های کانون فارس در این روز بود.

از مدیر کل کانون استان فارس قدردانی شد
در نمایشگاه هنرهای تجسمی هنرمندان شاهد و ایثارگر منطقه ۴ کشور

از مدیر کل کانون استان فارس قدردانی شد

از سعیدرضا کامرانی، مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان فارس برای کسب مقام اول رشته خوشنویسی، در در نمایشگاه هنرهای تجسمی هنرمندان شاهد و ایثارگر منطقه ۴ کشور قدردانی شد.

ساختمان قدیمی‌ترین مرکز کانون حفظ شود
مدیر کل کانون فارس در شورای معاونان آموزش و پرورش گفت

ساختمان قدیمی‌ترین مرکز کانون حفظ شود

سعیدرضا کامرانی در جمع کارکنان آموزش و پرورش استان به صورت حضوری و اعضای شورای معاونان ادارات آموزش و پرورش و مدیران مدارس سراسر استان به صورت برخط ، با حضور علیرضا پاک فطرت، عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات و نماینده مردم شیراز و زرقان از وضعیت مرکز شماره ۱ شیراز گفت.

کانون در فرآیند تربیت و آموزش مهارت به کودکان و نوجوانان نقش‌آفرین است
فرماندار نورآباد

کانون در فرآیند تربیت و آموزش مهارت به کودکان و نوجوانان نقش‌آفرین است

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در سفری یک روزه به شهرستان نورآباد و رستم بازدید از مرکز فرهنگی هنری کانون در این شهرها، با عبدالکریم انصاری فرماندار نورآباد دیدار کرد.

شخصی سازی

انتخاب حالت کور رنگی

انتخاب رنگ

اندازه فونت