راهبرد مشارکت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان

 
طبق  بند2 ماده9 تصویب نامه شورای عالی اداری با عنوان حقوق شهروندی در نظام اداری به شماره 1127128 مورخ 28/۱۲/ ۱۳۹۵، شهروندان حق دارند تا سیاستها، فرایندها، تصمیمات و اقدامات دستگاههای اجرایی را نقد نموده و نظر انتقادی خود را در چارچوب مقررات بیان نمایند. 
کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در راستای انجام ماموریت سازمانی خود تلاش می كند با برنامه محوری، نگاه سیستمی، پشتوانه آمایشی و توان كارشناسی خدمات باكیفیتی را به طرز شایسته و در چارچوب وظایف قانونی خود به مخاطبین ارائه نماید. 
چشم‌انداز سازمانی کانون برآن است که با بهره‌مندی از جایگاهی ممتاز در ساماندهی و عرضه‌ی تولیدات و فعالیت‌های فرهنگی، هنری و ادبی به «سازمان»ی معیار در حوزه‌ی کودک و نوجوان تبدیل شود.
تقویت و اعتلای حوزه فرهنگ، هنر و ادبیات کودک و نوجوان با ارائه خدمات علمی ، دقیق ، كارشناسی ، به روز و صادقانه در چارچوب نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در صدر ارزش های این سازمان قرار دارد.
 هر سازمانی در راستای تحقق اهداف، اجرای ماموریت ها و ارائه خدمت به مردم نیازمند توجه تام مخاطبان خود است. بدیهی است با دریافت بازخوردهای حاصل تعاملات دوسویه ، انتخاب راهبردهای ارائه خدمت، به نحو شایسته امكانپذیر است در این راستا و به منظور جلب مشاركت های مردمی، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برخود لازم می داند نظرات، پیشنهادها و انتقادات آحاد مردم به ویژه از سوی نخبگان، متخصصان، صاحب نظران، مدیران و كارشناسان دستگاههای اجرائی را گردآوری و راهبردهای منتج به افزایش كیفیت خدمات را تدوین نماید. این سازمان تعامل و تبادل اطلاعات با آحاد مردم و دستگاههای اجرائی را در سرلوحه كار خود قرار داده است.
 شهروندان گرامی و دستگاههای اجرایی میتوانند ديدگاه های خود را از طریق درگاه و سامانه میز خدمت الکترونیکی که آدرس دسترسی آن برروی تارنما قرار داده شده به صورت الکترونیکی و یا منوی تماس با اداره کل به صورت تلفنی و یا به صورت حضوری در میز خدمت اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان انتقال دهید 
 خدمات الکترونیکی  به صورت الکترونیکی در پورتال این سازمان به آدرس http://www.kpf.ir ارائه شده است.
کانون مثل یک رود بی‌انتهاست
عضو برگزیده کانون فارس

کانون مثل یک رود بی‌انتهاست

از کودکی پاستل‌های خواهرش را برمی‌داشت، با مدادتراش تیز می‌کرد و می‌افتاد به جان کاغذهای سفید و نقاشی‌های درهم و برهم می‌کشید و به گفته‌ی خودش، برایش مثل یک معجزه بود.

اندیشه‌های نو، بر ارزش شعر می‌افزاید
حمیرا خدابنده دوگاهه

اندیشه‌های نو، بر ارزش شعر می‌افزاید

حمیرا خدابنده‌دوگاهه در تازه‌ترین جلسه‌ی انجمن نویسندگان و شاعران نوجوان «سروناز» شیراز که با محوریت شعر برگزار شد، اندیشه‌های نو را مانند طلا دانست که بر ارزش شعر می‌افزایند.

کانون خانه‌ی دوم من است
برگزیده مسابقه بین‌المللی نقاشی

کانون خانه‌ی دوم من است

طناز‌سادات طباطبائی عضو کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان فارس، مرکز فرهنگی هنری آباده است که موفقیت‌های زیادی را در زمینه‌ی فعالیت‌های هنری در کانون به خود اختصاص داده است. با او گفتگویی کوتاه داشتم که خواندنش خالی از لطف نیست.

اولین جلسه هماهنگی و برنامه‌ریزی دبیرخانه استانی بیست و سومین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی
در کانون فارس برگزار شد

اولین جلسه هماهنگی و برنامه‌ریزی دبیرخانه استانی بیست و سومین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی

جلسه هماهنگی و برنامه‌ریزی دبیرخانه استانی بیست و سومین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی با حضور مدیر کل کانون فارس، مسوول حراست،کارشناس مسوول فرهنگی و کارشناسان روابط عمومی و فناوری اطلاعات کانون فارس، در شیراز برگزار شد.

تولید ۹ مستند انیمیشن از زندگی مفاخر ایران
ویژه اعضای مراکز کانون و زبان‌آموزان کانون زبان صورت گرفت؛

تولید ۹ مستند انیمیشن از زندگی مفاخر ایران

۹ مستند انیمیشن سرگذشت مفاخر ایران از سوی کانون زبان ایران با مشارکت معاونت فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان تولید شد و در اختیار مراکز کانون در سراسر کشور قرار گرفت.

شخصی سازی

انتخاب حالت کور رنگی

انتخاب رنگ

اندازه فونت